Sokak hayvanları genel bir ibareyle birçok insan tarafından değerli görülmez ve sahiplenilmek istenmez. Nedeni ise tamamen sokak hayvanı olmasıdır. Hijyenik ve sağlıklı şartları olmayan ve denetime tabi tutulmayan üretim yerlerinden tercih edilen hayvanlar genellikle hastalıklı olmaktadır. Bulaşıcı, öldürücü veya gelişim geriliğine neden olan hastalıklar…

Sokaktaki hayvanlar da da birtakım hastalıkların olması olasıdır. Ancak onlar bizim desteğimize muhtaçtırlar. Zira sokakta ve dışarıda bir yıl evvel gördüğümüz hayvanlarımızı ertesi sene genel olarak görememekteyiz. Nedeni ise bulaşıcı ve öldürücü çeşitli viral, bakteriyel veya paraziter hastalıklardır.

Oysa onları bu hastalıklardan koruyabilir ve yaşam sürelerini uzatabiliriz. Bu ihtimal tamamen bizlerin ve sizlerin duyarlılığına dayanmaktadır. Bu konuda biz kliniğimiz olarak bir takım çalışmalar arifesindeyiz. Yakın zamanda netleşecek ve faaliyete geçecek olan projelerimizi sizlerin de desteği ile gündeme taşımak ve insanlığa örnek olmak peşindeyiz.

Bu manada sahiplenilmesi sokak hayvanları için daha insancıl olan yaklaşımı tüm hayvan severlerden beklemekteyiz. Bizlerde sizinleyiz, destekçiniz ve takipçileriniziz.

Hekimlik sıfatı hastalıkları tedavi etmekten ziyade koruyuculuğu ile gündemde kalması gereken bir meslektir. Bizler koruyucu hekimlik anlamında 7/24 sizlerin hizmetindeyiz.

Yaşasın sokak hayvanları, var olsun duyarlı hayvan severler.